Одеса, 6 ст. В. Фонтану
вул. Івана Франка, 45
Пн.-Пт.: 9:00 - 19:00
Сб.-Нд.: Вихідний
+38 (096) 250-85-85

Лікування гінгівіту

28 Жов 2020
(5з 5на основі 27оцінок)
654

Гінгівіт не можна вважати безпечним захворюванням, що не вимагає стоматологічної допомоги. Запалення ясен може призвести до втрати зубів, тому важливо при перших ознаках гінгівіту вжити необхідних заходів. Лікування захворювання в домашніх умовах не завжди приносить позитивний результат, тому необхідно звернутися за допомогою до стоматолога.

 

Причини розвитку гінгівіту

Зазвичай ясна запалюються при недотриманні гігієни ротової порожнини. Гінгівіт часто розвивається через присутність зубного нальоту. Без професійного чищення зубної емалі зростає патогенна флора, яка призводить до запального процесу.

Основні причини появи гінгівіту:

 • механічне пошкодження ясен;
 • статеве дозрівання;
 • зміна гормонального фону при вагітності;
 • скупченість зубів;
 • тривалий прийом оральної контрацепції;
 • неякісне встановлення коронки;
 • недотримання гігієнічних заходів.

Початок запального процесу можуть спровокувати стрес, дефіцит вітамінів в організмі, зниження імунітету. Розвиваючись, гінгівіт переходить у найважчу стадію, яку важко вилікувати.

Якщо гінгівіт не ускладнений супутніми патологіями, від нього можна позбутися за тиждень. Однак без допомоги стоматолога не обійтися навіть при легкому катаральному гінгівіті.

 

Як запобігати запаленню

Своєчасне лікування зубів в нашій клініці допоможе запобігти запаленню ясен і розвитку карієсу. У профілактичних цілях:

 1. Виключіть у своєму житті стрес.
 2. Налагодьте раціон харчування.
 3. Не забувайте чистити зуби.
 4. Відвідуйте стоматолога для огляду ротової порожнини.

Для чищення зубів використовуйте тільки щітку з м’якою щетиною. Обов’язково міняйте зубну щітку 1 раз в 3 місяці. Очищуйте зуби довго по напрямку вгору і вниз.

Після кожного вживання їжі використовуйте зубну нитку для очищення зубів від залишків їжі або чистите зуби. Дотримуючись цих заходів, ви знизите ризик розвитку гінгівіту.

 

Лікувальні заходи

Спочатку стоматолог ліквідує зубні бляшки, в яких присутня велика кількість патогенної флори. Шкідливі бактерії накопичуються на зубній поверхні без належної чистки зубів.

Якщо на зубах є камінь, його видаляють спеціальним інструментом. Погані коронки замінюються на нові, поліруються пломби. В особливих випадках можуть знадобитися відкритий чи закритий кюретаж або хірургічне втручання.

Далі стоматолог призначає застосування певних ліків, які швидко ліквідують запалення. У лікуванні використовуються засоби, що підвищують імунітет. При інфекційному характері захворювання призначаються антибіотики.

 

Запалення ясен в дитячому віці

При появі гінгівіту у дитини батькам слід відвести малюка на лікарський прийом. Лікар виконає всі необхідні процедури та призначить необхідне лікування. Захворювання у дітей потребує особливої уваги й дотримання всіх призначень стоматолога.

Слід годувати дитину теплою їжею, виключити вживання холодних і гарячих страв. Щоденний раціон повинен обов’язково включати:

 • вітаміни;
 • мікроелементи;
 • білки.

Якщо причиною розвитку гінгівіту виступає інша хвороба, слід її лікувати. Під час усунення запального процесу застосовуються різні заспокійливі відвари та настої. Ротову порожнину полощуть настоями шавлії, ромашки, дубової кори.

Якщо запальний процес не лікувати, незабаром зуб можна втратити. Він почне хитатися, катаральний гінгівіт перейде в виразково-кератичну стадію. У таких випадках необхідне втручання хірурга, який видалить відмирають тканини.

 

Наскільки стаття була вам корисна:
(5з 5на основі 27оцінок)