Одеса, 6 ст. В. Фонтану
вул. Івана Франка, 45
Пн.-Пт.: 9:00 - 19:00
Сб.-Нд.: Вихідний
+38 (096) 250-85-85

Ортодонтія – показання до лікування

28 Жов 2020
(5з 5на основі 96оцінок)
1141

Лікарі-ортодонти займаються профілактикою, лікуванням та усуненням щелепно-лицьових аномалій. Для виправлення прикусу застосовуються спеціальні брекет-системи, які не помітні при носінні – конструкції корегують зубний ряд, а також розвиток щелепних кісток.

Професійні ортодонти в Одесі допоможуть стати володарем красивої посмішки.

 

Завдання ортодонта

Ортодонтія не займається виправленням наслідків травм. Її головне завдання – усунення аномалій щелепи та прикусу. До лікаря слід звернутися при:

 • неправильному змиканні зубів;
 • порушеннях у розвитку щелепних м’язів;
 • зубощелепних аномаліях.

Ортодонта цікавлять причини неправильного розвитку щелепи й прикусу. Якщо лікар виявить порушення балансу, то пацієнту призначається відповідне ортодонтичне лікування. Для діагностики застосовуються рентгенологічні дослідження та зняття відтиснення.

Лікар може розглядати виявлені патології зубів і щелепи, як захисну реакцію організму людини на вплив різних несприятливих факторів навколишнього середовища. До завдань ортодонта входить:

 1. Перевірка розвитку щелепи й зубного ряду в дитячому віці.
 2. Виявлення причин розвитку зубощелепних аномалій.
 3. Усунення наявних патологій.

У ранньому віці можливе самостійне виправлення деяких порушень. Однак якщо цього не відбулося, призначається спеціальне ортодонтичне лікування. Спеціаліст підбирає оптимальний момент для втручання та виправляє наявні аномалії, якщо саморегуляція недостатня.

Програма лікування ґрунтується на особливостях зубного, кісткового, хронологічного, соматичного віку пацієнта. Тільки тоді проведене лікування дає позитивний результат, і пацієнт отримує естетично красиву посмішку. Встановлення брекетів в нашій стоматології в Одесі стане першим кроком на шляху до усунення наявних патологій.

 

Показання до лікування в ортодонта

Дефект зубощелепної системи є естетичним недоліком, який провокує розвиток комплексів і заважає функціям організму. При неправильному прикусі виникають проблеми з чіткістю мови, а здоров’я зубів наражається на ризик. Проблеми з прикусом діагностуються як у дітей, так і в дорослих людей.

Правильним рішенням для усунення аномалій є ортодонтичне лікування. Фахівці:

 • працюють з урахуванням світових стандартів;
 • застосовують комплексний підхід;
 • використовують сучасні методи виправлення.

Ортодонтичне лікування може бути відкладено лікарем, якщо у пацієнта є які-небудь хронічні захворювання. У подібному випадку фахівець виявляє більш сприятливий момент для початку виправного процесу.

Хронічні хвороби можуть мати несприятливий вплив на організм пацієнта під час ортодонтичного лікування. Тому дуже важливо враховувати загальне самопочуття пацієнта та наявні симптоми захворювання. В особливих випадках застосовується комплексне лікування.

Основним показанням до ортодонтичної допомоги є відхилення в прикусі. Якщо верхня щелепа сильно виступає над нижньою, в подібному випадку необхідно звернутися за допомогою. Лікування вимагає також виступ нижньої щелепи.

До лікаря варто звернутися, якщо:

 • є проблеми з прикусом і кістками щелепи, які викликають у людини сильний дискомфорт;
 • верхня губа піднята через виступ щелепи;
 • губи повністю не замикаються;
 • щелепа має аномалії.

Носіння брекетів, додаткові вправи, суворе дотримання рекомендацій лікаря обов’язкові. У підсумку ви отримаєте рівний зубний ряд та естетично красиву посмішку.

У найскладніших випадках може знадобитися носіння медичних пристосувань або хірургічне втручання. В основному, постійне носіння брекет-систем посилює самовідновлювальну функцію людського організму.

 

Особливості лікування

Сьогодні ортодонтія масштабно розвивається та пропонує пацієнтам нові унікальні методи лікування. Брекет-системи виготовляються з різноманітних гіпоалергенних матеріалів. Ортодонтичні апарати можуть зніматися.

У лікуванні застосовують:

 • спеціальні пластини;
 • брекет системи;
 • капи;
 • трейнери.

Ортодонтія допомагає розв’язувати найсерйозніші проблеми з прикусом. Лікарі займаються виправленням положення як окремого зуба, так і цілого зубного ряду. Примусове вирівнювання дає відмінні результати, проте лікування може бути тривалим.

Пацієнт, який вже завершив лікування в ортодонта, обов’язково повинен проходити планові профілактичні огляди у спеціаліста. Чим раніше буде розпочато ортодонтичне вирівнювання зубного ряду, тим краще кінцевий результат. Консультація ортодонта виявить наявність або відсутність проблем з прикусом.

 

Наскільки стаття була вам корисна:
(5з 5на основі 96оцінок)