Одеса, 6 ст. В. Фонтану
вул. Івана Франка, 45
Пн.-Пт.: 9:00 - 19:00
Сб.-Нд.: Вихідний
+38 (096) 250-85-85

ТОП-10 міфів про імплантацію зубів, в які не варто вірити

27 Січ 2022
(5з 5на основі 21оцінок)
282

Імплантація – сучасний метод відновлення зубного ряду, який використовується навіть за відсутності більшої частини зубів. Але не всі ставляться до подібних процедур без побоювання.

Хтось вважає, що це дуже болісно, а хтось упевнений, що процедура дорога. Але більшість тверджень лише міф. І, якщо вас цікавить імплантація зубів в Одесі, просто запишіться до клініки «Doctor Smile», де працюють досвідчені лікарі.

 

Міф 1: Імплантація – дуже боляче та страшно

Найпоширеніша помилка. Багато пацієнтів упевнені, що в період лікування на них чекає постійний і нестерпний біль. Але це не так.

Деякі етапи можуть супроводжуватися деякими неприємними відчуттями чи дискомфортом. Але ті процедури, що викликають біль, здійснюються лише з використанням анестезії. Вона підбирається стоматологом для кожного пацієнта індивідуально.

Болючі відчуття відсутні навіть при установці імпланту в м’які та тверді тканини. Виникає невеликий дискомфорт, як при встановленні пломби. Тривалість такої процедури – близько години.

Пацієнти, що пройшли процедуру імплантації, говорять про те, що страхи були зовсім безпідставні, біль була відсутня на всіх етапах установки.
Крім цього, як стверджують фахівці, у процесі імплантації використовується менша кількість анестезії, ніж при видаленні зуба або лікуванні каналів.

Таким чином, твердження про те, що це дуже боляче, зовсім не вірне.

 

Міф 2: Імпланти викликають у більшості людей алергічну реакцію

Сучасні імпланти виготовляються найчастіше з титану. Він не лише чудово приживається, а й не викликає алергії.

Такі ж самі властивості має діоксид цирконію. Матеріал забезпечує швидке вживляння, надійну фіксацію та відсутність негативної реакції організму. Але конструкції з діоксиду цирконію використовуються рідко, тому що їхня вартість вища, ніж у титанових.

Стати причиною алергії можуть лише препарати, що застосовуються у процесі лікування зубів. Але такі реакції стоматологи намагаються виключити, проводячи всі необхідні підготовчі процедури перед лікуванням. Спеціаліст обов’язково встановлює наявність протипоказань.

 

Міф 3: Сильно й довго болить щелепа після установки

Багатьох пацієнтів лякає не та біль, що виникає під час процедури, а та, що з’являється після. Це буває в таких випадках:

  • погано встановлений імплант;
  • ранній період після операції;
  • загоєння тканин після накладання швів.

Протягом 1-2 тижнів можуть з’являтися незначні болючі відчуття, які легко купірують за допомогою знеболювального препарату. Це пов’язано з тим, що тканини загоюються, а імплант приживається. Але, якщо біль сильний, що буває рідко, необхідно звернутися до стоматолога.

 

Міф 4: Після імплантації не можна взагалі ніколи їсти тверду їжу

Це так. Але спеціальної дієти, спрямованої на зниження навантаження на зуби, потрібно дотримуватись лише під час приживлення конструкції. Після того, як період реабілітації закінчився, пацієнт зможе дозволити собі їсти будь-які продукти: овочі, фрукти, насіння та горіхи.

Як тільки імплант прижився, обмежень в їжі немає. Сучасні технології та методи відновлення зубного ряду дозволяють пацієнтові повернутися до повноцінного життя.

 

Міф 5: Імпланти – вихід тільки для літніх людей

Багато хто вважає, що імплантація – це лише для людей похилого віку. Адже найчастіше саме в цьому віці відсутня більша частина зубів.

Насправді зазвичай імплантація проводиться молодим пацієнтам. Це пов’язано з тим, що для відновлення зубів подібним методом потрібна достатня кількість кісткової тканини. Адже імплант фіксується саме у ній. У літньому віці її меншає, а ризик відторгнення збільшується в кілька разів.

У молодих пацієнтів період відновлення після процедур і загоєння тканин проходять без ускладнень, а ризик відторгнення конструкції мінімальний.

 

Міф 6: Імплант часто відторгається

Більшість пацієнтів не хочуть ставити імплант тільки через переконання в тому, що він відторгається через деякий час. Подібне трапляється, але дуже рідко. У нашій сучасній стоматології використовують новітні матеріали та методи.

Відторгнення, як кажуть фахівці, зазвичай відбувається з вини самого пацієнта, коли він не дотримувався всіх рекомендацій у період відновлення.

 

Міф 7: Це дорого та тільки для багатих людей

Ще кілька років тому послуги імплантації коштували не малих грошей. Конкуренції практично не було, була відсутня техніка, що прискорює процес виготовлення протезів.

Наша стоматологія, що надає подібні послуги, застосовує сучасні технології та методи, а клієнтів, які бажають повернути естетичність зубному ряду, багато. Все це позначається на ціні. Проте наша клініка пропонує гнучку систему знижок. Все це робить імплантацію доступнішою.

 

Міф 8: Це дуже довго

Це твердження не завжди є вірним. Тривалість відновлення зубного ряду залежить від безлічі особливостей та нюансів, складності кожного випадку.

За відсутності більшої частини зубів дедалі частіше застосовується дво- або одноетапна імплантація. Такі методики не займають багато часу. Пацієнту необхідно прийти на консультацію, провести всі необхідні лікувальні заходи, а імплант встановлюється вже після 1-2 відвідин.

При цьому ризик виникнення ускладнень чи відторгнення імпланту мінімальний. Таким чином, протягом 1-3 місяців можна повністю відновити естетичність зубного ряду.

 

Міф 10: Через 15-20 років імплант потрібно буде поміняти

Це чергова помилка. При імплантації застосовуються матеріали, термін служби яких становить понад 20-30 років. Вони не схильні до корозії, окислення та інших змін.

Фахівці рекомендують вибирати лише перевірених виробників і не економити на імплантах, які чудово приживаються та мають тривалий термін служби.

Також важливо після встановлення імпланта дотримуватися правил гігієни. Зуби слід чистити двічі на добу, полоскати рота спеціальними розчинами.

Потребувати заміни імплант може тільки в тому випадку, якщо він неправильно встановлений, відбувається відторгнення, виникла алергія (у виняткових випадках), пацієнт не дотримувався рекомендацій у період реабілітації.

Імплантація – методика, що дозволяє відновити втрачені раніше зуби, зробити усмішку привабливою. Багато хто не бажає звертатися до фахівців, тому що це боляче, дорого. Але найчастіше це лише необґрунтовані омани.

Сьогодні в стоматології застосовуються новітні технології, апаратура та інструменти. Все це дозволяє зробити процес імплантації швидко, безболісно та на тривалий час.

Якісно встановлений імплант прослужить понад 10-15 років, не потребуючи заміни. А термін відновлення зубного ряду скорочується до мінімуму завдяки новим методикам. Важливо вибрати хорошого спеціаліста та дотримуватися всіх його рекомендацій.

 

Наскільки стаття була вам корисна:
(5з 5на основі 21оцінок)